برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

۴ مرحله مهم برای انتخاب ادکلن جدید

بهترین دستورالعمل انتخاب یک رایحه‌ی جذاب ادکلن

انتخاب ادکلن و هر نوع رایحه ای که به آن علاقه مند هستید را می توان به عنوان یک کار هنری به مانند کشیدن نقاشی بر روی بوم تصور کرد . در دنیای امروزی هر شخصی می تواند با مصرف و برگزیدن یک رایحه مناسب ، شخصیت متفاوت و جذابی را از خود در انظار عموم مردم به نمایش بگذارد .
اهمیت استفاده از عطر و در کل مواد خوشبو کننده در عصر حاضر به حدی رسیده است که در اکثر اوقات اگر فردی از اینگونه محصولات زیبایی اصلا یا بدرستی استفاده نکند ، نمی تواند بازخورد اجتماعی خوبی را از سوی دیگران و به خصوص اطرافیانش که با آنها مراودات کاری ، اجتماعی و … را دارد ، دریافت نماید .

 

چرا انتخاب ادکلن مناسب ، برای هر فردی می تواند بسیار مهم تلقی شود ؟

ادکلن مردانه
بررسی های علمی نشان می دهد که انسان ها در زمان برخورد با شخصی که تا به حال با او دیداری نداشته اند ، در لحظات ابتدایی ملاقات از روی معیارهای مختلفی همچون طرز صحبت کردن ، رفتار و بوی بدن فرد مقابل می توانند ، نوع شخصیتی که دارند را تا حدود قابل توجهی تجزیه و تحلیل کنند . از همین رو اگر قصد شرکت در یک مصاحبه کاری ، رفتن به یک مراسم خواستگاری ، عقد قرداد های تجاری و … را دارید ، می بایست حتما به خود عطر و ادکلن بزنید . مطمئنا شما در اینگونه ملاقات ها و جلسات قصد دارید ، به عنوان فردی معتبر ، مقتدر و آراسته شناخته شوید . علاوه بر این موضوعات یک رایحه خوب باعث می شود هم خود و هم کسانی که در اطراف شما قرار دارند با استشمام این بوی خوش ، حال و هوای بهتر و شاداب تری را تجربه کنند .

با وجود تمام این فواید ، اما باید بدانید که انتخاب ادکلن و عطر به خصوص در زمانی که قصد شناختی چندانی از این محصول ندارید ، می تواند مشکل باشد . عوامل زیادی در هنگام انتخاب ادکلن و عطریات وجود دارند که باید حتما در نظر گرفته شوند .

برای اینکه شما عزیزان قادر باشید ، در کم ترین زمان ممکن به بهترین رایحه های دست پیدا کنید ، تصمیم گرفتم تا با معرفی ۴ مرحله مهم ، این انتخاب را به عملی ساده برای هر فردی تبدیل کنم . با در نظر گرفتن این نکات در هنگام مراجعه حضوری یا آنلاین به فروشگاه های عطر ، می توانید به بهترین انتخاب ها دست پیدا کنند .

 

قدم اول : خصوصیات رایحه ها را بشناسید :

به مانند بسیاری از محصولات ، برای ساخت عطر و ادکلن ، موارد مختلفی توسط سازندگان در هنگام طراحی و تولید این قبیل محصولات آرایشی و زیبایی همیشه در نظر گرفته می شود . همانطور که می دانید اصلی ترین هدف از انتخاب ادکلن و عطر برای هر کسی ، بی شک تجربه یک حس و حال متفاوت و شاد می باشد . اگر خصوصیات هر رایحه را به خوبی درک کنید ، قادر خواهید بود بر اساس سلیقه ای که دارد ، راحت تر این حس و حال را تجربه کنید . پیشنهاد می کنم قبل از خرید ادکلن و هر نوع عطر با غلظت های مختلف ، کمی وقت بگذارید و در مورد نوع رایحه مورد علاقه تان تحقیق و بررسی کنید . تماشای فیلم های بررسی عطر و ادکلن ، خواندن مقالات آموزشی و از همه مهم تر با امتحان کردن رایحه عطر مورد نظر، می توانید به انتخابی درست برسید .

از آنجایی که در طی چند سال گذشته قیمت ادکلن و عطریات به شدت بالا رفته و اکثر مردم به مانند گذشته توانایی خرید ادکلن و عطر را ندارند ، جبران کردن یک انتخاب اشتباه گاهی اوقات بسیار گران تمام می شود . پس از همان ابتدا به انتخاب ادکلن و عطر بپردازید .

قدم دوم : قبل از پاشیدن عطر و ادکلن به خود ، رایحه آن را با دقت بررسی کنید :

توصیه می کنم زمانی که به یک مغازه عطر فروشی وارد می شود در میان انبوهی از عطر و ادکلن ها غوطه ور نشوید و به صورت هدفمند به بررسی تنها چند رایحه متناسب با سلیقه ای که دارید ، بپردازید . بسیاری از مردم به اشتباه در هنگام انتخاب ادکلن و عطر ، رایحه بسیاری از محصولات مختلف را به خود اسپری می کنند ، این کار به چندین علت مهم از جمله از دست دادن توانایی تشخیص صحیح رایحه ها توسط حس بویایی ( تداخل بویایی ) اصلا پیشنهاد نمی شود .
برای بررسی بوی هر نوع ادکلن و عطر در ابتدا می بایست ، با بو کردن کاغذ های تست عطر یا درب بطری آنها ، رایحه ی این محصولات را استشمام کنید .
توجه داشته باشید که کاغذ های تست عطر که معمولا در همه ی فروشگاه عطر و ادکلن وجود دارد در مقایسه با درب بطری عطر ، از آنجایی که می تواند نشان دهنده نت های پایه و میانی باشد ، گزنیه مناسب تری می باشد .

پاشیدن ادکلن

 

با مهم ترین نکات استفاده از عطر ها می توانید در این بخش آشنا شوید .

قدم سوم : لیست انتخاب های خود را محدود کنید :

بیشتر کسانی که همیشه از رایحه عطر و ادکلن هایی که خریداری کرده اند ، گلایه مند هستند ، به نکات این مرحله توجهی نمی کنند . هنگامی که شما در میان انبوهی از رایحه ها ، قصد انتخاب ادکلن خاصی را داشته باشید ، مطمئنا به بهترین انتخاب ، نمی توانید دست پیدا کنید . با بررسی های مختلف لیست انتخاب های خود را بهتره به حداکثر ۴ ادکلن محدود کنید . اگر هنوز متوجه دلیل مفید بودن اینکار نشده اید ، در ادامه به توضیح دو دلیل مهم این کار خواهم پرداخت .

اول اینکه همانطور که اشاره کردم ، حس بویایی انسان ، توانایی محدودی در تشخیص درست رایحه های مختلف را دارا است . گاهی اوقات ، فروشندگان عطر با پیشنهاد های متنوع خود و عدم آگاهی کافی شما درباره این موضوع باعث می شوند ، حس بویایی شما به نوعی قدرت تجزیه و تحلیل خودش پس از استشمام رایحه های مختلف تا حدود زیادی از دست بدهد . این مسئله بدون شک انتخاب ادکلن مناسب را دشوار می کند . اگر از قبل انتخاب های خودتان را محدود نکرده اید و قصد امتحان کردن بیش از چهار رایحه را دارید ، حداقل با بو کردن چند دانه قهوه یا استراحت حدود نیم ساعته ، به حس بویایی خودتان ، اجازه بازیابی قدرتش را بدهید . تمرکز داشتن در هنگام انتخاب ادکلن بسیار مهم می باشد .

دومین نکته ای که درباره این موضوع وجود دارد به مسئله ای علمی اشاره می کند . به طور کلی مواد معطر بسیار واکنش پذیر هستند . به خاطر اینکه نوع ساختار شیمیایی پوست هر شخصی می تواند با دیگر تا حدودی متفاوت باشد ، نوع بوی هر عطر و ادکلن پس از واکنش با پوست هم می تواند فرق هایی داشته را داشته باشد .
برای آزمایش این موضوع عطاران بزرگ توصیه می کنند ، حتما قبل از نهایی کردن انتخاب خود ، چند اسپری عطر یا ادکلن را به پوست تان بپاشید تا پس از واکنش با پوست متوجه بوی نت های این محصول معطر شوید .
بهتره نقاطی از بدن را برای این آزمایش انتخاب نمایید که مثل مچ دست ، گردن ، بخش داخلی آرنج و … دارای نبض باشند .
در ضمن تنها به بررسی نت ابتدایی عطر بسنده نکنید و اجازه دهید مدتی از زمان اسپری کردن رایحه ادکلن یا عطرتان بر پوست بگذرد ، این کار باعث می شود متوجه نوع بوی نت میانی و پایانی نیز شوید .

 

 

قدم چهارم : انتخاب خود را نهایی کنید :

در زمانی که قصد نهایی کردن انتخاب ادکلن و خرید آن را دارید ، باید کاملا به نکات مطرح شده در این مقاله عمل کرده باشید . بر اساس تجربه ی چند ساله ای که در این حوزه بدست آورده ام ، متوجه شدم که نباید هیچ موقع در هنگام خرید عطر یا ادکلن با عجله و بدون بررسی کافی رفتار کرد . بررسی معیارهای مختلفی همچون قیمت ، اصل یا فیک بودن محصول ، میزان ماندگاری ، غلظت محصول و از همه مهم تر نوع رایحه ای که دارید ، به شما کمک می کند تا در طول زمانی که بوی عطر و ادکلن تان را احساس می کنید ، حس بهتری داشته باشید .

در ضمن پس از اینکه چند قطره عطر را به پوست تان زدید ، بررسی کنید که آیا حساسیتی در بدن شما نسبت به این ماده شیمیایی ایجاد شده است یا نه . خیلی از مردم به این موضوع هم توجه کافی نمی کنند و پس از اینکه خرید خود را انجام داده اند ، تازه متوجه می شوند به این محصول معطر ، حساسیت دارند و نمی توانند از آن استفاده کنند .
متناسب بودن محل و زمان استفاده از عطر و ادکلن نیز با نوع رایحه ای که انتخاب کردید را هم بررسی کنید . برخی رایحه های را به هر حال برای بعضی مجالس ، مناسب تر هستند . اهمیت این موضوع را هم در هنگام انتخاب ادکلن دست کم نگیرید .