برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

چه عواملی ماندگاری عطر را تعیین می کنند ؟

مهم ترین موارد تاثیر گذار بر افزایش یا کاهش ماندگاری عطر را در این مقاله بشناسید .

 

آیا تا به حال به این موضوع توجه کرده اید که چرا رایحه یک عطر پس از مدتی ماندگاری خود را از دست می دهد ؟

و اینکه چرا ماندگاری عطر در برخی مدل ها بیشتر از بقیه می باشد ؟

افزایش ماندگاری عطر

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع ماندگاری عطر و عوامل تاثیر گذار بر آن صحبت کنیم و نکات مهمی را در این مورد با شما عزیزان مطرح نماییم .
اکنون و پس از پیشرفت های بسیاری زیادی که در عطرسازی شاهد آن بوده ایم ، ماندگاری عطر و ادکلن ها جزو اصلی ترین معیارهای مردم برای خرید عطر می باشند . برندهای مشهور و بزرگ تولید کننده عطر در اکثر مواقع طرز تهیه محصولات معطر خود را به دلیل افشا نشدن همین راز منتشر نمی کنند . اما نگران نباشید ، اسرار زیادی در مورد این موضوع وجود ندارد و در ادامه به شما برخی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار را معرفی خواهم کرد .

 

حتما ببینید : آشنایی با انواع رایحه ها

عوامل افزایش دهنده ماندگاری عطر :

عمدتا سه عامل وجود دارد که مدت پایداری و دوام یک عطر را مشخص می کنند که عبارتند از : غلظت ، نت و جنس پوست افراد مصرف کننده عطر و ادکلن ها .
اگر تمایل دارید با هر کدام از این عوامل بیشتر آشنا شوید ، مطالعه نکات زیر را به هیچ وجه از دست ندهید .

رابطه غلظت عطر با مدت زمان ماندگاری آن :
عطر ها با غلظت های مختلفی تولید می شوند . هر چه غلظت یک عطر بیشتر باشد ، از رایحه تقریبا قوی تری برخوردار است . به عنوان مثال در میان شکل های مختلف از مواد معطر ادو پرفیوم ها به دلیل غلیظ تر بودن از رایحه پایداری نسبت به ادکلن ها برخوردار هستند .
همچنین باید در نظر داشته باشیم که دلیل اصلی این اتفاق یعنی رابطه مستقیم کاهش ماندگاری با کاهش غلظت به دلیل وجود الکل می باشد . هر چه الکل موجود در یک عطر درصد بیشتر داشته باشد ، سریعتر نیز تبیخیر می شود .

نت های عطر :
مجموع نت ها ، اجزا یک عطر را تشکیل می دهند . امروزه بیشتر رایحه ها دارای نت بالایی ، میانی و پایه هستند . مهم ترین تفاوت این سه جزء ، مدت زمان ماندگاری می باشد . علت این تفاوت نیز ، متغییر بودن وزن مولکولی محتویات سازنده آنها است .

دوام رایحه عطر

در این مقاله نکات صحیح عطر زدن را بیاموزید .

نوع پوست :
شاید فکر کنید که نوع پوست چه ارتباطی با موضوع ماندگاری عطر می تواند داشته باشد ؟
اگر در هنگام خواندن این تیتر چنین سوالی از ذهن شما رد شما ، بهتر است بدانید ، دانشمندان متوجه شده اند که چربی یا خشک پوست ، می تواند مدت زمان پایداری یک رایحه را پس از استفاده تا حدود تغییر دهد . اگر پوست چرب باشد ، می تواند به صورت قابل توجه تری ذرات مواد معطر را در خود به دام بیاندازد و از سرعت تبخیر آن بکاهد .
اکنون که در این مورد اطلاعات خوبی را به دست آورده اید ، سعی کنید که برای افزایش ماندگاری عطر خود تا حد امکان به این موارد توجه داشته باشید .

اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره این مبحث هستید ، اینجا کلیک کنید .