برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

بهترین راز های خوشبو بودن

چگونه بوی عرق را خوشبو کنیم ؟

شگفت انگیز ترین راز های خوشبویی بدن ، چه مواردی هستند ؟

رازهای خوشبو بودن ؛ اگرچه تعریق و بوی بدن به عنوان یک فرایند طبیعی محسوب می شود اما انجام شیوه هایی برای خوشبوتر کردن آن به خصوص برای زنان و مردان خاص پسند بسیار مهم تلقی می شود .
از آنجایی که تحقیقات مختلفی نشان می دهد که بوی خوب ، می توانید جذابیت افراد را چند برابر کند ، در این مقاله روش هایی را به شما معرفی خواهم کرد که با اجرای آنها به این هدف به راحتی دست پیدا خواهید کرد .

مهم ترین روش های خوشبویی برای زنان و مردان عبارت هستند از :

رعایت بهداشت شخصی :

دوش گرفتن :
احتمالا بارها برای شما این اتفاق پیش آمده است که در کنار فردی ایستاده باشید که بدن او بوی مطبوعی نداشته باشد ، این صحنه واقعا منجر کننده است و دوست دارید که هر چه زودتر چنین میحطی را ترک

کنید .

اگر دوست ندارید که اشخاص در مورد شما چنین تصوری را داشته باشند ، پس حتما رعایت نکات بهداشتی را دست کم نگیرید . مرتب دوش گرفتن یا استحمام های روزانه جزو بهترین راز های خوشبو بودن برای زنان و مردان می باشد . اگر امکان انجام استحمام روزانه را ندارید ، حتما به حفظ نظافت در قسمت هایی از بدن که تعریق زیادی دارند ، بپردازید . زیر بغل ، کشاله ران و پا از مهم ترین ناحیه های بدن هستند که بوی نامطبوعی را می توانند به وجود بیاورند .
اگر ورزش می کنید ، یا بر اثر فشار های کاری عرق زیادی می کنید ، حتما دوش گرفتن را فراموش نکنید . دوش گرفتن بعد از اینگونه فعالیت ها ، سطح باکتری ها و محتویات عرق ترشح شده ناشی از فعالیت های سنگین بر روی پوست را به شدت کاهش می دهد . البته توجه داشته باشید که استحمام بیش از حد نیاز نیز می تواند باعث تحریک پوست و ایجاد حساسیت هایی آزاردهنده شود . بنابراین اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که سطح تعریق زیادی در بدن خود دارید ، بهتره که حداکثر دوباره در طول روز دوش بگیرید و بیشتر از این مقدار حمام کردن توصیه نمی شود .

 

در این بخش می توانید بهترین عطرهای فصل تابستان را بشناسید .

مو های خود را با شامپو های معطر بشوید :
با وجود اینکه شستن بیش از حد مو با شامپو می تواند به ریشه آن آسیب وارد کند اما شستشو مرتب آن با یک ماده خوش رایحه می تواند به از بین رفتن آلودگی و چربی اضافی مو منجر شود . البته همین از بین رفتن آلودگی ها خود به خود به از بین بردن بوی نامطبوع این قسمت از بدن کمک خواهد کرد اما برای رسیدن به نتیجه بهتر ، استفاده از شامپو های مناسب و خوش رایحه ها را به هیچ وجه فراموش نکنید .
اگر زیاد ورزش می کنید ، در یک مکان مرطوب زندگی می کنید و یا پوست سرتان بیش از حد چرب است ، کارشناسان توصیه می کنند که روزانه مو های خود را بشویید . این مورد را می توان یکی از راز های خوشبو بودن که مورد توجه اشخاص کمتری نیز می باشد ، به حساب آورد .
افرادی که موهای کمی دارند و یا موهای شان چرب نیست ، می توانند بیش شستن مو ها وفقه بیشتری را ایجاد نمایند .
اگر هم جزو آن دسته از اشخاصی هستید که مو های حساس و ولی پر چربی دارید و می خواهید که به موهایتان آسیب چندانی وارد نشود ، می توانید کم تر از شامپو استفاده کنید و فقط از آب یا نرم کننده ها برای شستشو این ناحیه از بدن بهره ببرید .

 

به بوی دهان خود توجه کنید :
برای حفظ سلامت دهان و دندان خود و جلوگیری از منتشر بوی بد دهان در یک محیط ، حداقل دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزنید . بوی بد دهان برای سایر حضار در یک مجلس بسیار ناخوشایند است و اگر به این مسئله توجه نداشته باشید ، احتمالا کسی مایل به صحبت کردن با شما نخواهد بود . همچنین نخ کشیدن رومزه و استفاده از دهان شویه های گوناگونی که در بازار وجود دارد نیز به خوشبو تر کردن این ناحیه از بدن بسیار کمک می کنند .
چنانچه به این نکات بهداشتی عمل می کنید اما هنوز هم دهان شما بوی بدی می دهد ، باید حتما به دندان پزشک مراجعه نمایید . ممکن است که یک بیماری نهفته مرتبط با لثه یا سایر بخش های داشته باشید که از آن بی خبر هستید . در اکثر مواقع عفونت های لثه ای باعث ایجاد بوی بد دهان می شوند .

از ضد تعریق ها یا خوشبو کننده استفاده کنید :
ضد عرق هایی همچون دئودورانت ها ، می توانند از ایجاد بوی ناخوشایند در حد زیادی جلوگیری به عمل آورند . برای اثر بخشی بیشتر این محصولات ، استفاده دوباره در روز ( صبح و شب یکبار ) توصیه می شود .
اگر با وجود مصرف دئودورانت های معمولی ، به نتیجه دلخواه تان دست پیدا نکردید . می توانید از پزشکان پوست و مو بخواهید که محصولات قوی تر یا روش های بهتری را به شما پیشنهاد دهند .
مو های زائد بدن خود را به صورت مداوم اصلاح کنید :
مو های زائد می توانند باکتری هایی که منجر به تولید بوی بد می شوند را درون خود به دام بیاندازند . بنابراین حذف یا اصلاح این موهای زائد به خصوص در ناحیه زیر بغل به کاهش و کنترل بوی بد بدن کمک می کند .

کفش های مناسبی را برای خود انتخاب کنید :

رفع بوی بدن پا
اگرچه ایجاد بوی بد در ناحیه پا ، پس از مدتی در کفش قرار گرفتن ، موضوعی طبیعی است اما اگر کفش مناسبی را که دارای منافذ تهویه خوبی برای پوشیدن نباشد را برای خود انتخاب کنید ، شدت تعریق و بوی بد در پا بیشتر می شود .
برای کاهش بوی نامطبوع و حفظ سلامت پا ، این مورد را جدی گرفته و از پودر های بوگیر پا نیز توصیه می شود که استفاده کنید .

لباس های خود را تمیز نگه دارید :
استحمام منظم و رعایت سایر موارد ذکر شده در این مقاله تا اینجا در صورت موثر خواهد بود که ، در اکثر مواقع سعی کنید که لباس ها تمیز به تن نمایید . اگر چه این نکته را نمی توان جزو خاص ترین راز های خوشبو بودن به شمار آورد اما به هر حال جزو مهم ترین نکات برای خشبویی می باشد .
برای از بین بردن بوی بد لباس و اثر بخش کردن مواد شوینده ، اضافه کردن برخی مواد همچون سرکه سفید ، آب لیمو و … به مخلوط در نظر گرفته شده برای شستشو لباس ها گاهی اوقات توصیه می شود .

یافتن و استفاده از محصولاتی که باعث پدید بوی خوش را بدن شما خواهند شد :

در مورد بهترین رایحه ها بیاموزید :
در ابتدا می بایست در مورد مناسب ترین رایحه های مورد پسند خود و اطرافیان تان تحقیقی داشته باشید . عطر ها و رایحه های انتخاب های شخصی هستند اما معمولا هدف افراد از عطر زدن ، افزایش جذابیت و زیبایی شان می باشد . انتخاب عطر برای یک قرار عاشقانه یا جلسات کاری می تواند برای هر شخصی متفاوت باشد . پس مناسب ترین رایحه های را برای خود برگزینید .
رایحه وانیل ، مرکبات ، گل ، تند ، سبک و … برخی از رایج ترین بو های پر مصرف در جامعه می باشند .

 

در دینا پرفیوم بخوانید : عوامل تاثیر گذار بر میزان ماندگاری عطر

از عطر و ادکلن به درستی استفاده کنید :
مصرف کم یا زیاد ، پاشیدن عطر به نقاط نامناسب بدن و مواردی از این دست ، می تواند از قدرت جذابیت عطر شما بکاهد و این اصلا چیزی نیست که مردم و به خصوص زنان به دنبال آن باشند . برای مصرف عطر نکات مختلفی وجود دارد اما یکی از اصلی ترین نکات به پاشیدن عطر بر روی نقاط نبض دارد مانند مچ دست ، پشت زانو ، داخل آرنج و پشت گوش اشاره دارد .
یک راه حل سریع برای تشخیص اینکه آیا بیش حد به خود عطر زده اید یا نه ، این است که چند ثانیه پس از پاشیدن عطر ، یک دستمال را بر روی آن قسمت بگذارید . اگر دستمال به آن بافت پوست چسبید ، بدین معنا است که از عطر زیاد استفاده کرده اید . اگر به طور تصادفی بیش از حد به خود عطر زده اید ، از یک پنبه آغشته به الکل برای پاک کردن آن ناحیه استفاده کنید .

شگفت انگیز ترین راز های خوشبو بودن

لوسیون های معطر را امتحان کنید :
وقتی قصد دارید که ماندگاری بوی خوب عطر های خود را برای مدت طولانی تری حفظ کنید ، لوسیون ها گزنیه مناسبی برای این کار می باشند . همچنین برخی لوسیون های معطر قدرت ماندگاری بیشتر نسبت به عطر ها دارند . حفظ رطوبت پوست از دیگر مزایان استفاده از این قبیل محصولات آرایشی بهداشتی محسوب می شوند . البته هنگام استفاده همزمان از لوسیون های معطر و انواع عطر ها مراقب نوع رایحه هر یک از این محصولات باشید . چون در برخی مواقع به دلیل ناآگاهی افراد ، ممکن است رایحه آن در هنگام ترکیب شدن ، تا حدودی بوی نامطبوعی را ایجاد کنند .

بهترین و خوشبو ترین محصولات شوینده را برای خودتان تهیه نمایید :
پوست انسان ها و به خصوص کودکان در مقابل عوامل زیان آور ، بسیار حساس می باشند . برای اینکه سلامت این بخش مهم از بدن تان حفظ شود ، پیشنهاد می کنم همواره از مناسب ترین و استاندارترین محصولات آرایشی ، بهداشتی استفاده نمایید . همچنین شست و شوی بدن و لباس ها با محصولات شوینده معطر یکی از راز های مقرون به صرفه خوشبو شدن می باشد .

به رایحه نهایی حاصل از ترکیب شدن هر نوع ماده ی معطری که استفاده می نمایید ، فکر کنید :
همانگونه که اشاره کردم ، وقتی که از چندین محصول معطر استفاده می کنید باید برایند حاصل از ترکیب شدن رایحه هر کدام از این محصولات را در نظر بگیرید . مطمئنا قصد شما برای استفاده از محصولاتی همچون ضدتعریق ها ، مرطوب کننده ها ، لوسیون و در نهایت عطر ها ، خوشبو شدن و افزایش جذابیت خودتان می باشد اما در صورت بی دقت ممکن است این رایحه ، به رایحه ای آزاردهنده برای دیگران تبدیل شود .
توصیه من این است که محصولات متناسب به هم، که بیشتر در یک گروه بویایی قرار می گیرند را برای مصارف خود انتخاب کنید . به عنوان مثال محصولات معطری که دارای رایحه وانیل ، کهربا و نارگیل می باشند ، گزنیه های خوبی برای لایه لایه کردن عطر ها محسوب می شوند . برای اینکه از انتخاب خود مطمئن شوید نیز می توانید از دوستان یا خانواده خود در مورد نوع رایحه های انتخابی تان بپرسید .

 

در مورد سایر راز های خوشبو بودن که برای مردان و زنان بسیار کاربردی می باشند ، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

اجتناب کردن از خوردن غذاهایی که باعث تشدید بوی بدن در بدن می شوند :

  • انواع غذا های فست فودی ، چرب و تند ، می توانند هورمون ها و سلول های بدن را تحریک کنند . همین تغییرات گاهی اوقات ، نوع بوی بدن را نیز تحت تاثیر خود قرار می دهند . در صورت ادامه دار شدن بوی بد بدن، قبل از ایجاد تغییرات چشمگیر بهتره که بای یک متخصص تغذیه درباره اصلاح رژیم غذایی خود مشورت کنید .
  • در میان کمد لباس های خود ، کیسه های معطری را قرار دهید .
  • لباس های تولید شده از الیاف طبیعی را برای پوشیدن انتخاب کنید .
  • برای جلوگیری از پخش شدن بوی بدن دهان ، آدامس بجوید .
  • یکی از بهترین و مناسب تری محصولات معطر را همیشه برای خود آماده داشته باشید .

 

چنانچه علاقه مند هستید بیشتر در این باره بخوانید اینجا کلیک کنید .

 

در آخر پیشنهاد می کنم از نظرات و تجربیات دیگران به خصوص فعالان حوزه مد و زیبایی برای آگاه شدن از بهترین راز های خوشبو بودن استفاه کنید . در قرن ۲۱ سرعت رشد تغییرات در همه زمینه ها به خصوص صنعت عطرسازی و مد به شدت رو به افزایش است . اگر دوست دارید که همیشه ظاهر و تیپ جذاب و خاصی داشته باشید ، به این توصیه بیشتر دقت کنید .